Jak guarana wpływa na odchudzanie?

Guarana jest bez wątpienia substancją wielozadaniową. Posiada wyjątkowo pozytywny wpływ na praktycznie wszystkie dziedziny życia człowieka, łącznie z jego fizycznością oraz budową funkcyjną. Co ważne, przy współczesnej modzie prowadzenia zdrowego i racjonalnego trybu życia, w którym pojawia się aktywność fizyczna, odpowiednie żywienie, a także suplementacja – guarana wyraźnie zaznacza swoją pozycję, ponieważ naprawdę doskonale pobudza organizm. Jej właściwości pobudzające, niejako wynikają z faktu, że doskonale wspomaga ona proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Źródła tego rodzaju specyfiki należy doszukiwać się w Ameryce Południowej, albowiem to właśnie stamtąd pochodzi guarana. Jej zastosowania, jak już wiemy, są różne, aczkolwiek najczęściej jest wykorzystywana jako antidotum poprawiające oraz korygujące procesy wydolnościowe w organizmie, a także minimalizujące poziom odczuwalności zmęczenia.

To jednak nie wszystko, niegdyś roślina ta, była uważana za afrodyzjak, choć do dziś wyraźnie podkreśla się, że miało to raczej aspekt psychologiczny, ponieważ dzięki utracie wagi, człowiek podnosi poziom własnej atrakcyjności, a co za tym idzie zwiększa się poziom pożądania oraz poczucia wartości. Guarana jest środkiem moczopędnym, co działa zbawiennie na proces filtracji oraz ogólną pracę nerek. To również substancja ściągająca, chroniąca przed rozwojem takich chorób, jak: malaria, grzybica, czerwonka, biegunka, reumatyzm. Poza tym guarana posiada właściwości antyzapalne, antybakteryjne, zapobiega powstawaniu bóli głowy oraz skurczy mięśni. Specyfika substancji może być oparta o czynną kofeinę, której stężenie dochodzi do nawet 8%. Poprzez posiadaną strukturę oraz potwierdzone działanie, guarana jest stosowana przez największy odsetek osób przebywających na diecie redukcyjnej.

Sekrety redukcji tkanki tłuszczowej

Cała specyfika guarany polegająca na tym, że posiada ona silne właściwości odchudzające oparta jest o wspomnianą już wcześnie aktywną formę kofeiny, która jest w niej silnie obecna. Guarana cieszy się niesłabnącą popularnością i nader często stanowi jeden z głównych składników suplementów diety. Jej działanie odchudzające polega, przede wszystkim na termogenezie, to znaczy, że reguluje ona temperaturę organizmu w taki sposób, aby spalał on jak największą liczbę kalorii. Co sprawia, że zarówno ciśnienie tętnicze krwi ulega znacznej poprawie, ale również procesy trawienne działają doskonale i bezproblemowo. Guarana, mówiąc wprost, powoduje znaczne usprawnienie oraz przyspieszenie procesów przemiany materii, procesów trawiennych, przez co również narządy wewnętrzne takie jak: jelita, wątroba oraz trzustka, mogą pracować sprawnie i w sposób zrównoważony, zdrowy.

Guarana wydziela ciepło w organizmie i poprzez to podnosi jego temperaturę, co dla osób pragnących zmniejszenia masy ciała jest zabiegiem zbawiennym, albowiem spożyte kalorie znikają w zastraszającym tempie są redukowane. Dla wzmocnienia efektu, guarana bez obaw stosowana jest również z innymi lekami, a także ziołami, z tego względu, że jest to substancja w pełni bezpieczna i bezinwazyjna, zarówno dla fizyczności, jak i psychiki. Poza tym, badania wykazały, iż zawarta w guaranie kofeina – znacznie poprawia czas reakcji na bodźce oraz nasila procesy reakcyjne. Poprzez to poprawie ulegają nie tylko nasza pamięć, koordynacja, a także zdolność skupienia i logiki, ale również wydolność, szybkość. Guarana to środek wielu zalet, których często nie zauważa się w odpowiedni sposób, na przykład – substancja ta wpływa na poprawę nastroju, stymuluje samopoczucie oraz odczuwanie komfortu, także zapobiega powstawaniu stanów lękowych, depresji, nerwicy natręctw.

Guarana jest naturalnym stabilizatorem ludzkiej psychiki, pomaga utrzymać tak bardzo pożądaną i potrzebną w dzisiejszym świecie stabilizację, zarówno w sferze cielesności, gdzie musimy zadbać o fizyczność, odpowiednią pracę organizmu, jak również psychiki, która stanowi podstawę do tego, aby zmienić coś w swoim życiu, na lepsze. Trzeba pamiętać o tym, że w codziennym życiu, a zwłaszcza w procesie redukcji masy ciała, suplementacja jest kwestią niezaprzeczalnie konieczną i nie można jej, w żaden sposób, zbagatelizować, ani pominąć. Wynika to z faktu, że podczas aktywności fizycznej, tracimy wraz z potem niezbędne składniki odżywcze, jak również energię – co należy uzupełnić, w celu uniknięcia niedoborów oraz związanych z tym bardzo nieprzyjemnych konsekwencji, które wiążą się np. ze skurczami, bólem, upośledzeniem kości oraz stawów, chorobami, a nawet trwałym i nieodwracalnym kalectwem. Poza tym, poprzez suplementy, jesteśmy w stanie odpowiednio odżywić swój organizm, w taki sposób, aby funkcjonował on prawidłowo i aby odchudzanie przynosiło oczekiwane rezultaty. Dzięki suplementacji dbamy też o wygląd naszej skóry, cery, włosów i paznokci, a także jesteśmy w stanie osiągnąć odpowiedni poziom motywacji, poprzez to, że doskonale się czujemy.