Naturalne suplementy na spalanie tłuszczu

Obecnie temat odchudzania stał się jeszcze bardziej popularny. Ludzie od zawsze pragnęli redukcji, chcieli zmian, które pomogą im w osiągnięciu wymarzonej figury, a ich powody były naprawdę różne. Jedni chcieli schudnąć dla zdrowia, inni chcieli schudnąć dla siebie, dla lepszego komfortu, dla partnera lub otoczenia. Jednak jak wiemy, na proces odchudzania składa się wiele różnych czynników, przede wszystkim wymaga on zaangażowania i wytrwałości, a także zmian korygujących i włączających w codzienność  – zdrową oraz nieprzetworzoną żywność, aktywność fizyczną, a także suplementację. Bardzo często zapał do zgubienia znienawidzonej tkanki tłuszczowej, bardzo szybko mija i pozostaje jedynie uczucie żalu, porażki, rozgoryczenia. Jest to spowodowane poniekąd, brakiem świadomości oraz wiedzy na temat pewnych prawidłowości, które po pierwsze sprawią, że odchudzanie wcale nie będzie przekleństwem, a po drugie zadbają o zdrowy organizm, zarówno od wewnątrz, a także od zewnątrz. Jedną z nich jest właśnie suplementacja.

Tłuszcz najlepiej spala się w momencie, kiedy stosujemy naturalne suplementy diety i zostało to udowodnione naukowo. Przy okazji uzupełniane są wszystkie powstałe niedobory, a także posiadamy ochronę przed atakiem wolnych rodników, wirusów, bakterii oraz wystąpieniem  upośledzeń mięśniowych, kostnych, stawowych, a także trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń (związanych np. z kalectwem).

Jakie suplementy na odchudzanie najlepsze?

Olej kokosowy

Mało kto wie, że olej kokosowy posiada spektakularne właściwości, dzięki którym w naprawdę krótkim czasie możemy spalić zbędną tkankę tłuszczową oraz usprawnić pracę całego organizmu. Kokos właściwy jest gatunkiem, który swoje źródła posiada aż w strefie tropikalnej, a dokładnie w Polinezji oraz Azji, jest szeroko wykorzystywany w niemal wszystkich dziedzinach ludzkiego życia, począwszy od medycyny, kosmetyki, a skończywszy na gastronomii. Wyżej wspomnieliśmy już, że olej kokosowy posiada zbawienny wręcz wpływ na proces spalania kalorii, a co za tym idzie, tak bardzo znienawidzonej tkanki tłuszczowej. Ponadto ogromnymi zaletami tej substancji są prawidłowości, że wyraźnie redukuje ona odczuwanie głodu, a także – co istotne – koordynuje procesy przemiany materii.

To jednak nie koniec jej właściwości. Działa ona przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo, antyzapalnie. Olej kokosowy w zastosowaniu zewnętrznym: koi, ujędrnia, nawilża, odbudowuje oraz wygładza zniszczoną lub zaczerwienioną skórę, nadając jej przy tym świetlisty blask oraz komfort. Oprócz tego – co ciekawe – wyraźnie poprawia pracę serca, a także doprowadza do znacznie lepszego funkcjonowania układu immunologicznego. W skład tego suplementu wchodzą nie tylko nasycone kwasy tłuszczowe, których zawartość wynosi blisko 90%, ale również witaminy (B1, B2, B3, B6, C, E, kwas foliowy), jak również niezbędne składniki mineralne, między innymi – cynk, fosfor i żelazo.

Kwasy Omega-3

Omega-3 są znane niemal wszystkim na całym świecie, albowiem ich działanie posiada wiele wymiarów, zarówno w codziennym życiu, podczas tworzenia masy mięśniowej, podczas redukcji tkanki tłuszczowej, czy w sporcie. Są to wielonasycone kwasy tłuszczowe, których obecność w diecie jest niezaprzeczalna i w pełni niezbędna. Dzięki nim zarówno nasz organizm, jak i my sami, możemy funkcjonować i rozwijać się prawidłowo, dzięki czemu unikniemy jakichkolwiek problemów ze zdrowiem, zarówno w sferze fizycznej i psychicznej. Obecność suplementów wzbogaconych o najbardziej skoncentrowaną formułę kwasów Omega-3 w codziennej diecie, powoduje prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego (regulują zwłaszcza odpowiednie ciśnienie krwi) oraz serca, utrzymanie właściwego poziomu zawartości trójglicerydów, zachowanie doskonałej kondycji pracy oraz funkcjonowania kory mózgowej, jak i całego mózgu (wpływają na percepcję, równowagę, wydolność, logikę oraz pamięć). Co najważniejsze kwasy Omega-3 bardzo korzystnie wpływają na zmysły słuchu i wzroku.

W przypadku właściwości tych kwasów mamy do czynienia z naturalnymi oraz niezwykle skutecznymi spalaczami tłuszczu, które nie tylko pozbywają się zbędnej tkanki tłuszczowej i degradują wartości kaloryczne, ale także roztaczają parasol ochronny nad całym organizmem.

Bardzo często bagatelizujemy fakt, że w momencie kiedy nie stosujemy suplementacji lub stosujemy ją w sposób niewłaściwy, nasze zmysły wzroku, słuchu, węchu, a nawet czucia, narażone są na bardzo duże niebezpieczeństwo, dlatego właśnie nie można pozwolić sobie na to, aby tych kwasów Omega-3 w diecie zabrakło.

Ponadto suplementy diety pomagają zachować nam prawidłową pracę wszystkich narządów wewnętrznych, co jest przecież kwestią naszego zdrowia, a nawet życia – serce, wątroba, jelita, trzustka, czy też nerki – one muszą pracować prawidłowo, abyśmy my mogli funkcjonować.